Členské příspěvky

Členský příspěvek se skládá z několika částí. První části Členské příspěvky pro sekretariát a druhé části Členské příspěvky pro ZO. Oba tyto příspěvky jsou důležité, protože každá úroveň zajišťuje jiný servis pro včelaře.

Sekretariát zajišťuje:
jednání na MZe ve prospěch včelaře
jednání na SZIF ohledně dotací
vytvoření a distribuci časopisu
dotovaná léčiva z Výzkumného ústavu
administrativní a právní podporu podporu včelařům
organizaci včelařských soutěží
finanční a administrativní podporu včelařských setkání a výstav
pojištění a náhrady včelstev
podporu vzdělávacích akcí
podpora včelařských kroužků
rozšiřování a údržbu CIS
atd.

ZO zajišťuje:
komunikaci se včelařem
distribuci léčiv
ošetření včelstev
zajištění vyšetření vzorků měli
distribuci dotací
včelařská setkání
atd.

V záložce Dotace a příspěvky zvolíme Příspěvky, v tabulce s názvem Nastavení příspěvků ve vaší ZO (vybírá se od členů) můžeme zadat výši příspěvků, které vybírá naše ZO u kategorií Řádný člen, Nečlen, Registrovaný člen výši příspěvků na včelaře, včelstvo a léčení. Po doplnění všech potřebných položek stiskneme modré tlačítko Uložit. Doporučujeme vybírat minimálně příspěvky na léčiva i od nečlenů a registrovaných včelařů, kterým se zajišťují dodávky léčiv.

 

Výši členských příspěvků odváděných svazu na aktuální rok nalezneme v sekci Aktuální centrální nastavení, pod Nastavením příspěvků ve vaší ZO sjedete dolů a tam se nachází Aktuální centrální nastavení. Zde je aktuální výše členského příspěvku a poplatku za včelstvo placeného sekretariátu ČSV, jeho výši nelze měnit.

Druhý krok, který jste již možná provedli v rámci zadávání dotace 1D je revize počtu včelstev, které má včelař zadané na stanovišti v kolonce Celkový počet včelstev. Revizi můžeme provést v sekci Členové u každého řádného včelaře. Otevřeme si kliknutím na jméno včelaře Kartu včelaře v záložce Včelstva na modrém tlačítku Detail se nám otevře Karta stanoviště a upravíme Celkový počet včelstev. Nebo v seznamu na řádku se jménem včelaře klikneme na předposlední ikonu včely vpravo a otevře se nám přímo stanoviště, které otevřeme kliknutím na tlačítko detail. Můžeme také použít Hromadnou editaci počtů včelstev na stanovištích. V záložce Stanoviště vybereme možnost Seznam všech stanovišť, otevře se nám seznam, v levém rohu nahoře zatrhneme čtvereček, kterým označíme výběr všech včelařů na seznamu a použijeme volbu Hromadná editace. Pod seznamem můžeme také zvolit počet zobrazených včelařů na seznamu na jednu stránku, nebo postupně vybírat po jednotlivých stranách seznamu(1,2,3).

 

Jakékoliv úpravy a doplnění potvrďte kliknutím na modré tlačítko ,,Uložit''.

Pro usnadnění výběru členských příspěvků doporučujeme zaslat hromadný e-mail včelařům s předpisy pro platbu členských příspěvků a doporučujeme vybírat členské příspěvky pomocí bankovních převodů, viz návod Platba příspěvků z účtu. Můžeme zvolit zelené tlačítko Informovat včelaře o výši příspěvků, systém informuje včelaře na portále, každému včelaři se zobrazí výše jeho příspěvků na Portále včelařství v sekci Příspěvky. Členské příspěvky lze také vybírat v hotovosti viz návod Platba příspěvků hotově.

Jakmile máte zaslaný hromadný e-mail, můžete zvolit záložku Dotace a příspěvky, vybrat možnost Dotace, kde máte dvě hlavní žlutá tlačítka Přehled členských příspěvků a Přehled členských příspěvků po důvěrnicích. Po kliknutí na tlačítko Přehled členských příspěvků, se stáhne nebo rovnou zobrazí pdf soubor ,,Přehled příspěvků - TENTO SEZNAM SE NEODESÍLÁ NA SEKRETARIÁT'' v kolonce podpis nemusí být podpis, tento soubor slouží pouze pro vaše účely. Můžete si vložit poznámku zaplaceno na bankovní účet dne xx.xx.xxxx, nebo zaplaceno v hotovosti.

Až budete mít vše připravené, vraťte se do sekce členské příspěvky, klikněte na zelené tlačítko ,,Uzavřít a spočítat příspěvky'' finance se uzavřou. Posledním krokem je kontrola v sekci Platby, kde se nám v seznamu nově objeví řádek o zaslání platby na Sekretariát ČSV.

Nezapomeňte kliknout na zelené tlačítko Potvrdit platbu a hlavně částku zaslat podle vygenerované platby, k tomu můžete použít QR kód.

 

Video: Členské příspěvky

Nenašli jste, co jste hledali?

Napište nám prosím zda v nápovědě něco chybí, nebo máme některou část vysvětlit podrobněji.