LPIS

LPIS - Veřejný registr půdy (web).

ČSV se podařilo zajistit přímý vstup do LPIS. V okolí vašeho stanoviště naleznete stanoviště dalších včelstev, plodiny, které byly v minulém roce pěstovány v okolí, zemědělce, kteří hospodaří na okolních pozemcích. Můžete si zadat vzdálenost v km od včelstva a systém vám vyhledá uživatele, plodinu, přesnou vzdálenost, výměru a další informace.

Na Portále včelaře se do LPIS můžete dostat dvěma způsoby. 

Pokud použijete modré tlačítko Veřejný registr půdy, budete přesměrováni na webové stránky LPIS. Zde si zadáte údaje, které chcete vyhledat.

 

Druhý způsob, kterým se dostanete do LPIS je použitím odkazu na "Kartě včelaře" v záložce "Stanoviště" ve sloupci "Katastr" vedle názvu katastru naleznete odkaz do LPIS. 

 

Po kliknutí na ikonu se Vám otevře v LPIS mapka přímo s Vaším stanovištěm. Pomocí lupy v levém horním rohu mapy si mapu zvětšíte či zmenšíte. Zde se vám zobrazí stanoviště okolních včelařů s jejich registračním číslem a jménem včelaře.

 

Pokud chcete vyhledat informace o jiném stanovišti, tak si zadáte záložku "Stanoviště včel", napíšete registrační číslo stanoviště a dáte vyhledat. Systém vám zobrazí kartu "Základní" s podrobnými informacemi a po kliknutí na lupu vedle registračního čísla vám vyhledá dotyčné stanoviště na mapě.

 

 

Pro vyhledání informací o stanovišti můžete také najet myší na stanoviště, kliknout pravým tlačítkem a otevře se vám nabídka "Detail", po jejím zvolení se vám otevře okno s informacemi, případně můžete i zvolit "Okolní plodiny".

 

K vyhledání plodin v okolí stanoviště otevřete kartu "Plodiny v okolí" zvolíte rok vpravo na šipce a vzdálenost v km od včelstva. Data jsou k dispozici na základě povinnosti o zveřejňování. Pokud v aktuálním roce ještě nejsou data zveřejněna, lze zobrazit plodiny v předešlém roce. Pak stisknete tlačítko s červeným  "Aktualizovat data". Načte se vám seznam, kde vidíte uživatele, plodinu, vzdálenost od stanoviště v metrech, výměru, skupinu plodin a KU. Lupou na začátku řádku si můžete zobrazit příslušný pozemek na mapě. Při pohybu myší po mapě se vám zobrazují v plovoucím okně informace o uživatelích pozemků.

 

Pokud chcete vyhledat podrobnější informace o pozemku na který jste najeli myší, kliknete pravým tlačítkem, vyberete "Detail" a zobrazí se vám vpravo dole detailnější informace, otevřou se na kartě základní. Můžete zvoli "Podrobné", "Historii", "Plodiny", "Včely v okolí" a další informace.

 

 

Nenašli jste, co jste hledali?

Napište nám prosím zda v nápovědě něco chybí, nebo máme některou část vysvětlit podrobněji.