Rozeslání dotace ABO souborem ve FIO bance

Jakmile ZO obdrží dotaci 1.D. na bankovní účet, je zapotřebí dotaci vyplatit včelařům, podle předem stanoveného vyplacení, hotově nebo na bankovní účet. Přejděte prosím do Nastavení ZO v záložce Dotace klikněte na oranžové tlačítko ,,Výplatní seznam 1D'' nebo ,,Výplatním seznam 1D po důvěrnících''. Po kliknutí na jeden z těchto souboru se Vám stáhne do počítače pdf soubor, který bude obsahovat seznam všech včelařů, kteří mají obdržet dotaci, podle tohoto seznamu můžete vyplatit dotace.

V seznamu najdete jméno, příjmení a adresu včelaře, na kolik včelstev žádal o dotaci 1D a na kolik je SZIF uznal, kolik dotace celkem činí a v kolonce podpis při platbě hotovosti může být podpis, ale nemusí. V případě platby kartou, bude v této kolonce číslo bankovního účtu, kde včelaři zaslat dotaci.

Pokud u včelaře zjistíte, že chcete doplnit číslo bankovního účtu, je zapotřebí tuto změnu provést v kartě včelaře dole, zaškrtnutím políčko ,,Posílat dotaci na účet'' a v kolonce doplnit číslo bankovního účtu.

V případě, že výplatu dotace provedete převodem, kliknete na oranžové tlačítko ,,Export dotací 2022 (ABO s poznámkou o příspěvcích)'' systém Vám vygeneruje soubor, který nahrajete do banky. Jak na nahrání souboru do bankovnictví, najdete v podkategoriích dané banky. )

Po vyplacení případně můžete skorigovat úmrti nebo ukončit členství a dotaci vrátit.
Po vyplacení je zapotřebí kliknout na zelené tlačítko ,,Uzavřít dotaci 1.D''. Po uzavření, je nutné tiskopisy určené pro okresní organizaci odeslat na okresní organizaci ke kontrole dotací.

FIO nahrání souboru ABO

Spusťte www stránky Fio banky a přihlaste se do Internetbankingu. V záložce ,,Poslat peníze'' vyberte Import plateb a inkas.

 

Vyplňte formát „ABO platby a inkas'' a v řádku Soubor klikněte na ,,Procházet''. 

 

Otevře se Vám nové okno, zde vyberte soubor, který se Vám stáhnul po kliknutí na oranžové tlačítko ,,Export dotací 2022 (ABO s poznámkou o příspěvcích)''.

 

Dále klikněte na zelené tlačítko ,,Nahrát''.

 

Nyní již můžete importovaný příkaz autorizovat (obvykle SMS kódem) a odeslat ke zpracování.

 

 

 

Nenašli jste, co jste hledali?

Napište nám prosím zda v nápovědě něco chybí, nebo máme některou část vysvětlit podrobněji.