LPIS

LPIS - Veřejný registr půdy (web).

ČSV se podařilo zajistit přímý vstup do LPIS. V okolí vašeho stanoviště naleznete stanoviště dalších včelstev, plodiny, které byly v minulém roce pěstovány v okolí, zemědělce, kteří hospodaří na okolních pozemcích. Můžete si zadat vzdálenost v km od včelstva a systém vám vyhledá uživatele, plodinu, přesnou vzdálenost, výměru a další informace.

Do LPIS se dostanete na "Kartě včelaře" v záložce "Včelstva" kliknutím myší na ikonu za číslem katastru - Zobrazit v LPIS.

 

Po kliknutí na ikonu se vám otevře v LPIS mapka přímo se stanovištěm. Pomocí lupy v levém horním rohu mapy si mapu zvětšíte či zmenšíte. Zde se zobrazí stanoviště okolních včelařů s jejich registračním číslem a jménem včelaře.

 

Pokud chcete vyhledat informace o jiném stanovišti, tak si zadáte záložku "Stanoviště včel", napíšete registrační číslo stanoviště a dáte vyhledat. Systém vám zobrazí kartu "Základní" s podrobnými informacemi a po kliknutí na lupu vedle registračního čísla vám vyhledá dotyčné stanoviště na mapě.

 

Pro vyhledání informací o stanovišti můžete také najet myší na stanoviště, kliknout pravým tlačítkem a otevře se vám nabídka "Detail", po jejím zvolení se vám otevře okno s informacemi, případně můžete i zvolit "Okolní plodiny".

 

K vyhledání plodin v okolí stanoviště otevřete kartu "Plodiny v okolí" zvolíte rok vpravo na šipce a vzdálenost v km od včelstva. Data jsou k dispozici na základě povinnosti o zveřejňování. Pokud v aktuálním roce ještě nejsou data zveřejněna, lze zobrazit plodiny v předešlém roce. Pak stisknete tlačítko s červeným  "Aktualizovat data". Načte se vám seznam, kde vidíte uživatele, plodinu, vzdálenost od stanoviště v metrech, výměru, skupinu plodin a KU. Lupou na začátku řádku si můžete zobrazit příslušný pozemek na mapě. Při pohybu myší po mapě se vám zobrazují v plovoucím okně informace o uživatelích pozemků.

 

Pokud chcete vyhledat podrobnější informace o pozemku na který jste najeli myší, kliknete pravým tlačítkem, vyberete "Detail" a zobrazí se vám vpravo dole detailnější informace, otevřou se na kartě základní. Můžete zvoli "Podrobné", "Historii", "Plodiny", "Včely v okolí" a další informace.

 

 

 

Nenašli jste, co jste hledali?

Napište nám prosím zda v nápovědě něco chybí, nebo máme některou část vysvětlit podrobněji.