Včelstva a stanoviště

Záložka Stanoviště obsahuje Seznam všech stanovišť, Seznam žádostí o vyšetření, Novou žádost o vyšetření, Export vyšetření, Novou žádanku léčiv, Žádanky léčiv, Seznam léčiv.

Seznam všech stanovišť je kompletní přehled včelařů v dané ZO, můžeme ho vyfiltrovat pode Umístění, Typu včelaře, Jména, a dalších kritérií, vždy klikem do políčka pod výběrem. Nakonec výběr potvdíme modrým tlačítkem Hledat. Níže se nám seznam na základě vyhledávání tabulky pozmění.

 

Seznam žádostí o vyšetření se nám zobrazí jako seznam všech žádostí, která ZO vytvořila. Práci ve vyhledávání nám usnadní globální filtrování, kde si můžeme nastavit Stav žádosti, Datum vytvoření od a do a Laboratoř, kde žádost přijali, nebo ji zpracovávají. Vše potvrdíme kliknutím na modré tlačítko Hledat. Napravo máte možnost rychlého vyhledávání. Stačí napsat jen část slova a systém hned začne vyhledávat podle počátečních písmen.
Kliknutím na modré tlačítko detail a výsledky se nám zobrazí okno s Detailem žádosti o vyšetření. Bude obsahovat informaci v jaké laboratoři žádost je a jaká je adresa pro zaslání výsledků. Zde je možnost exportu výsledků do PDF, nebo EXCEL souboru kliknutím na oranžové tlačítko. Vrátit se zpět na seznam můžeme pomocí modrého tlačítka Zpět na seznam. Vedle Detailu vyšetření máte možnost exportu objednávky a štítků do PDF. Kliknutím na oranžové tlačítko Objednávka PDF a Štítky EXCEL.

 

Nová žádost o vyšetření. Zde zvolíte Laboratoř, Adresu pro zaslání výsledků, Datum odběru, Vyšetření, zatržením možností a Typ vyšetření na mor. Dole se nám zobrazí seznam včelařů, který opět můžeme filtrovat dle našich požadavků a potvrdíme tlačítkem Zvolit vše, Zvolit vyfiltrované, nebo máte možnost Zrušit vše vyfiltrované a seznam znovu upravit. Po zvolení máte možnost  tuto žádost Uložit bez odeslání, Uložit a přidat členy mino ZO, Odeslat do laboratoře. Poté se Vám tato Žádost o vyšetření uloží do Seznamu žádostí, kde s ní můžete dále pracovat.

 

Export vyšetření slouží jako seznam všech včelařů, kteří spadají do dané ZO a vytvořili si žádost o vyšetření včelstev. Práci ve vyhledávání Vám usnadní globální filtrování podle kterého můžete zjistit kolik stanovišť, kdy a na jaké onemocnění bylo vyšetřeno. Filtrovat můžete podle datumu žádosti od a do, typu vyšetření, stavu, nebo podle katastrálního území. Potvrdíme kliknutím na Modré tlačítko Hledat. Námi vyhledané vyšetření můžeme exportovat do EXCEL souboru pomocí modrého tlačítka Exportovat. Exportovaný soubor naleznete ve stažených souborech. 

 

V záložce stanoviště si otevřete  záložku Nová žádanka léčiv. Nejprve zvolíte počet požadovyných léčiv.

 

Přepsáním počtu balení a kliknutím kamkoliv jinam se nám připíše cena na spodním řádku Celkem:.

Pak do okna Včelaři postupným psaním zvolíme včelaře kterým budou léčiva určena. Nakonec náš výběr buďto dáme Uložit, nebo Potvrdit a předat okresu. Uložením se Nová žádanka dostane na seznam Žádanky léčiv.

 

Záložka Žádanky léčiv nám umožňuje sledovat stav žádanek, lze použít filtr dle jejich stavu.

Na poslední záložce naleznete Seznam léčiv.

Video: Stanoviště, základní organizace a vzdělávací akce

 

 

 

Nenašli jste, co jste hledali?

Napište nám prosím zda v nápovědě něco chybí, nebo máme některou část vysvětlit podrobněji.