Výplata dotace 1D

Jakmile ZO obdrží dotaci 1.D. na bankovní účet, je zapotřebí dotaci vyplatit včelařům, podle předem stanoveného vyplacení, hotově nebo na bankovní účet. Přejděte prosím do záložky Dotace a příspěvky sekce Dotace klikněte na oranžové tlačítko ,,Výplatní seznam 1D'' nebo ,,Výplatním seznam 1D po důvěrnících''. Po kliknutí na jeden z těchto souborů se Vám stáhne do počítače pdf soubor, který bude obsahovat seznam všech včelařů, kteří mají obdržet dotaci, podle tohoto seznamu můžete vyplatit dotace.

V seznamu najdete jméno, příjmení a adresu včelaře, na kolik včelstev žádal o dotaci 1D a na kolik je SZIF uznal, kolik dotace celkem činí a v kolonce podpis při platbě hotovosti může být podpis, ale nemusí. V případě bankovním převodem, bude v této kolonce číslo bankovního účtu, kam se včelaři zašle dotace.

Pokud u včelaře zjistíte, že chcete doplnit číslo bankovního účtu, je zapotřebí tuto změnu provést v kartě včelaře dole, zaškrtnutím políčko ,,Posílat dotaci na účet'' a v kolonce doplnit číslo bankovního účtu.

V případě, že výplatu dotace provedete převodem, kliknete na oranžové tlačítko ,,Export dotací (ABO)'' systém Vám vygeneruje soubor, který nahrajete do banky.( Jak na nahrání souboru do bankovnictví, najdete v podkategoriích dané banky. )

Po vyplacení případně můžete skorigovat úmrti nebo ukončit členství a dotaci vrátit.
Po vyplacení je zapotřebí kliknout na zelené tlačítko ,,Uzavřít dotační období a vygenerovat nevyplacenou dotaci 1.D.''.

Nenašli jste, co jste hledali?

Napište nám prosím zda v nápovědě něco chybí, nebo máme některou část vysvětlit podrobněji.