Rozeslání dotace ABO souborem v ČS

Jakmile ZO obdrží dotaci 1.D. na bankovní účet, je zapotřebí dotaci vyplatit včelařům, podle předem stanoveného vyplacení, hotově nebo na bankovní účet. Přejděte prosím do Nastavení ZO v záložce Dotace klikněte na oranžové tlačítko ,,Výplatní seznam 1D'' nebo ,,Výplatním seznam 1D po důvěrnících''. Po kliknutí na jeden z těchto souboru se Vám stáhne do počítače pdf soubor, který bude obsahovat seznam všech včelařů, kteří mají obdržet dotaci, podle tohoto seznamu můžete vyplatit dotace.

V seznamu najdete jméno, příjmení a adresu včelaře, na kolik včelstev žádal o dotaci 1D a na kolik je SZIF uznal, kolik dotace celkem činí a v kolonce podpis při platbě hotovosti může být podpis, ale nemusí. V případě platby kartou, bude v této kolonce číslo bankovního účtu, kde včelaři zaslat dotaci.

Pokud u včelaře zjistíte, že chcete doplnit číslo bankovního účtu, je zapotřebí tuto změnu provést v kartě včelaře dole, zaškrtnutím políčko ,,Posílat dotaci na účet'' a v kolonce doplnit číslo bankovního účtu.

V případě, že výplatu dotace provedete převodem, kliknete na oranžové tlačítko ,,Export dotací 2022 (ABO s poznámkou o příspěvcích)'' systém Vám vygeneruje soubor, který nahrajete do banky.( Jak na nahrání souboru do bankovnictví, najdete v podkategoriích dané banky. )

Po vyplacení případně můžete skorigovat úmrti nebo ukončit členství a dotaci vrátit.
Po vyplacení je zapotřebí kliknout na zelené tlačítko ,,Uzavřít dotaci 1.D''. Po uzavření, je nutné tiskopisy určené pro okresní organizaci odeslat na okresní organizaci ke kontrole dotací.

 

Česká spořitelna

Spusťte www stránky České spořitelny a přihlaste se do GEORGE - Internetbankingu. V záložce ,,Rozšíření služeb''si ověřte, zda máte import platbe aktivovaný. Pokud máte, přeskočte na poslední krok. Pokud ne, klikněte na modré plusko ,,Přidat doplňky''.

 

Dole v nabídce doplňků, klikněte na ,,Přenos souborů''.

 

Klikněte na oranžové tlačítko ,,Aktivovat''.

 

Po aktivování se Vám Přenos souborů ukáže v nabídce ,,Rozšíření'' jako aktivovaný.

 

Klikněte na ,,Nebo vyberte soubor'', který Vám otevře okno souborů z vašeho zařízení. Zde vyberte soubor,  který se Vám stáhnul po kliknutí na oranžové tlačítko ,,Export dotací 2022 (ABO s poznámkou o příspěvcích)''.

 

Soubor si pojmenujte a klikněte na Uložit

 

Nenašli jste, co jste hledali?

Napište nám prosím zda v nápovědě něco chybí, nebo máme některou část vysvětlit podrobněji.